Huzurevimizde ilaçlar belirlenen saatlerde verilir, tansiyon, şeker ölçümleri ve takibi, huzurevinde yaşam sırasındaki bireysel hijyen ve banyo takibi ile özel bakım hastalarının pansumanı, sonda takılması ve takibi rutin olarak yapılmaktadır.

Tedavisi huzurevimiz imkanları ile gerçekleştirilemeyen hastalıklar konusunda yaşlı yakınları bilgilendirilmekte gerekli muayene, tetkik ve tedavi amacıyla doktor randevularının alınması, hastaneye transferi konusunda işbirliği geliştirilmektedir. Yaşlıların sağlık kurumlarınca önerilen tedavisinin uygulanması için gerekli takip ve uygulamalar sağlanır. Düzenli ve yeterli soluk alıp verme,yeme,içme,boşaltım,kişisel temizlik,giyinme,vücut ısısı kontrolü,hareketlilik,yeterli uyku gibi yaşlı bireylerin günlük yaşam aktivitelerine yönelik olarak fizyolojik ihtiyaçlarının karşılanmasında gerekli mesleki uygulamalar yapılır.Sağlık Hizmetleri part-time olarak çalışan hekimlerimiz sorumluluğunda 24 saat esas alınarak çalışan sağlık elemanları tarafından yürütülmektedir.

Kurumumuz ihtiyaç halinde konusunda uzman konsultan doktorlarla bağlantılı çalışmaktadır. Psikiyatrist Doktor, Acil Hekimi, Psikolog ve 24 saat aralıksız hizmet veren sağlık personelleri, yaşlı bakıcıları, temizlik ve servis elemanları, aşçısı ile toplam kalite yönetimi anlayışı çerçevesinde, 94 yatak kapasiteli huzurevimizde yaşlılarımızı 24 saat kamera sistemimizle gözetim altında tutarak, “gözünüz arkada kalmayacak” sloganını ilke edinerek, bakımı yapılan hasta ve sağlıksız yaşlıların insani standartla yaşamını sürdürmesini hedefleyerek hizmet vermektedir.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…